Тут могла бути Ваша реклама!

Сьогодні 20 квітня: яке свято та день в історії

🟠 23:31 Загроза ударних БпЛА Загроза БпЛА типу «Шахед»#м_Харків_та_Харківська_територіальна_громада
Статус: Offline
Реєстрація: 26.02.2007
Повідом.: 208185
Адреса: Харків
  • 🟠 23:31 Загроза ударних БпЛА Загроза БпЛА типу «Шахед»#м_Харків_та_Харківська_територіальна_громада
  • #1
Сьогодні 20 квітня: яке свято та день в історії

20-KVITNYA.jpg


Сьогодні – Великдень. Рік тому цього дня Конгрес США після тривалого блокування затвердив допомогу Україні в розмірі 60 мільярдів доларів. У 1988-му в Харкові створили літературний музей. У 1935-му з'явився перший хіт-парад. У 1902-му Марія та П'єр Кюрі успішно виділили радіоактивні солі радію. У 1891-му народився генерал-хорунжий армії УНР Юрій Тютюнник. У 1841-му вийшов перший у світі детектив.

Свята та пам'ятні дати 20 квітня
20 квітня – Великдень.

У світі – День подяки волонтерам.

Також сьогодні: Міжнародний день китайської мови
20 квітня в історії
20 квітня 1841 року в американському журналі “Graham’s Magazine” опублікували оповідання Едгара По “Вбивство на вулиці Морг”. Воно вважається першим детективним твором в історії літератури. Докладніше.

20 квітня 1891 року народився генерал-хорунжий армії УНР, учасник двох зимових походів Юрій Тютюнник. Докладніше.

20 квітня 1902 року Марія та П’єр Кюрі вперше успішно виділили радіоактивні солі радію. Це сталося в лабораторії подружжя в Парижі. Докладніше.



20 квітня 1935 року виник перший у світі хіт-парад. Його створив на американському радіо NBC журналіст Уоррен Хілл. Докладніше.

20 квітня 1988 року в Харкові створили літературний музей. Докладніше.

20 квітня 2024 року після тривалого блокування трампістами Палата представників США все ж таки проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні на суму в 60 млрд доларів. На цей час це остання допомога, яку Сполучені Штати надали Україні для протистояння неспровокованій агресії РФ. За відповідне рішення проголосували 310 конгресменів – з обох партій, які представлені у Конгресі (Демократичної та Республіканської). Надалі проєкт підтримав Сенат і підписав президент США Джо Байден. Перед цим виділення допомоги Україні стало одним із ключових питань передвиборчого протистояння республіканців і демократів. Істотну роль у блокуванні пакета відіграв спікер Палати представників Майк Джонсон. Він зберіг свою посаду після осінніх виборів 2024 року. Поки Джонсон відмовлявся виносити пакет допомоги на голосування, американські ЗМІ неодноразово повідомляли, що відповідні інструкції він отримує особисто від кандидата в президенти США – республіканця Дональда Трампа.

"Основна причина, через яку республіканці не виступають на підтримку додаткової допомоги Україні, полягає в тому, що вони не хочуть образити кандидата Трампа та його прихильників", - коментував, зокрема, член Демократичної партії Майк Куіглі в етері “CNN Max”.

Президент України Володимир Зеленський, втім, вітаючи рішення про допомогу, подякував Майку Джонсону особисто.

"Демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати", – прокоментував Зеленський.



За президентства Дональда Трампа США не виявили жодного бажання захищати демократію та свободу та надати допомогу Україні. Щобільше зараз американський президент намагається добитися повернення наданої у вигляді грантів допомоги, перетворивши її на "борг" України. Цей підхід хочуть реалізувати шляхом укладання угоди про корисні копалини. Поки що триває її обговорення.
Церковне свято 20 квітня
20 квітня – Воскресіння Христове, Пасха, Великдень. Це свято займає центральне місце в низці всіх християнських свят. Великдень є найдавнішим святом християнської Церкви. Він встановлений та святкувався вже в апостольський час. Стародавня церква під іменем Великодня поєднувала два спогади – про страждання та про Воскресіння Христа. Тому святкуванню присвячувалися дні, що передували Великодню та слідували за ним. Для позначення тієї та іншої частин свята вживалися особливі назви – Великдень страждань та Великдень Воскресіння. Перші з цих днів вшановувалися постом, другі – урочистою радістю. Згодом ці дні отримали назви Страсного та Світлого тижнів, що передують Великодню та слідують за ним.
Народні прикмети
Якщо зранку гроза, то погода далі буде ясною. Гроза ввечері – до сильного вітру.

Якщо в лісі з’явилися перші гриби, то скоро потеплішає.

Якщо вночі на небі багато зірок, то в цьому році буде хороший урожай ягід і грибів.
Що не можна робити 20 квітня
На Великдень не можна трудитися і працювати на городі, лихословити та сваритися.

Також на Великдень не можна відвідувати кладовища – для цього передбачені вихідні, які слідують за святковими.

Автор: Ксения Щитова

⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
 
Назад
Зверху Знизу