27.08.14 вторжение войск РФ

Проехал тут в Донецк. По дороге все борды заклеили агитацией. Судя по ним, здесь на место главы рыспублики будет претендовать сотня человек. Причём, их предвыборные программы искать в интеренете бесполезно, а то, что написано на бордах - чистый популизм, даже не разбавленный здравым смыслом.

Вот какой-то врач обещает "жителям рыспублики - новые больницы". Хочу спросить - в старых половина мест вакантны, уборщицы медсёстрами работают, а медсёстры делают операции. Кто в новых больницах будет работать и откуда возьмутся деньги на их постройку и оснащение?

Другой кандидат (командир зоны) обещает гражданам порядок. Ну, понятно, какой - как в зоне. Просто и понятно.

Овощевод из Шахтёрска обещает новые дороги. Вы старые почините. А то РФ подрезала финансы в этом году и - привет всем ремонтам. Ямки подлатали по центру и усё. Где уж там новым взяться?

Пушилин не отстаёт. Пенсионерам - достойную пенсию. В случае чего всегда скажет - а что ваши 2900 рублей не достойная пенсия? Та же фигня с шахтёрскими зарплатами, стипндиями и т.д.

Народ пытаются притянуть на выборы всеми силами. Обходят по домам, агитируют на предприятиях, клеят борды и листовки. Но одной из листовок типа "приходи на выборы" кто-то дописал "ваше СБУ" :)
 
Народ пытаются притянуть на выборы всеми силами. Обходят по домам, агитируют на предприятиях, клеят борды и листовки.
Ну и к чему эти потуги ? Картинки для педерация-тв уже наверняка и так готовы. С главнюком " республики" определились еще до того , как шлепнули курощупа. Поиграть в демократию с местной ватой ? Ну бред же.
 
Ну и к чему эти потуги ?
Там присутствует важный момент- междоусобица силовых ведомств Хуйляндии
за право рулить в "серой зоне"
+ с победителями псевдовыборов будут договариваться, а значит платить,
люди Ахметова и Ко.
Кремль же просто продолжает с упоротостью носорога гнуть линию
про право на самоопределение "нации дамбасян":D То есть стоит
особняком.
 
Умерла общественная активистка Екатерина Гандзюк, которую облили кислотой
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
2 ч. ·
Олександр Дедюхін
//////////в очікуванні Президента, розмовляємо із Rostyslav Pavlenko Моє головне питання – як, за його, думкою, пройде об'єднавчий Собор Української Церкви, чи знов наши (ну не стільки наші, а представникі альтернативних патрархатів), не спотворять і не знищать гарну ідею про об'єднання своїми амбіциями та незгодою. Ростислав запевняє, що процесом керує Господь Бог і особисто Патріарх Варфоломій, і якщо заколотники не поважають волю Господа, то як вони зможуть дивитися в очі Патріарха Ойкумени? Собор обов'язково збереться на ньому буде обраний Предстоятель Української Церкви і вона отримає своє місце у Диптиху. Переєстрація церковних громад повинна відбутися, щоби не вводити в оману людей, якщо храм український, то він має так і називатися, якщо неканонічної церкви патріархату альтернативної орієнтації, то це теж має бути відображене у назві. Так що молимося, парафіяне, все буде добре. Ми себе визнали, світ визнав нас, тепер залишилися лише технічні питання.

Президентський кортеж летить по Стамбулу до промзони. Україна налагоджує співпрацю із заводом, якій виробляє абсолютно мирні безбілотникі, що здатні вражати самі знаєте кого, зарядами із точністю навіть понижче спини. Кожен «літачок» несе полум'я божої любові для заблудших бурятів, співвідносний силі удару семі легіонів ангелів (тротіловий еквівалент мені назвали, але зауважили, що це тайна сповіді). У подарунок члени делегації отримали по наборчику «зроби сам». Отже, зберу бєзпілотник, та буду використовувати для освячення висотних будинків. До речі, двигуни для цих знарядь Перемоги, виробляються у Запоріжжі.

Тепер їдемо до аеропорту і на південь – в Анталію.
 
Что касается белорусской внешнеполитической линии, Президент подчеркнул, что она идет от жизни: "Я ничего не придумал. С соседями надо жить хорошо, чего нам с ними ссориться". В этой связи он упомянул о предложениях построить в Польше американскую военную базу. "Я министру иностранных дел сказал - он выступал у нас в Минске: мы с вами воевать не собираемся. Поэтому не надо создавать лишние базы. В противном случае мы с россиянами должны будем отвечать. Значит, мы будем вынуждены что-то размещать, чтобы вам противодействовать", - заявил глава государства
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
россия (страна-террорист)не и украинцы - разные народы. Неопровержимые факты!

 
Білорусь на голці Москви

7a8a416c9e0390704a34c811221aa630.jpg


Лукашенка хотів переграти Кремль, але лише посилив свою залежність від нього

«Буратіно, ти сам собі ворог!» — ця фраза з радянської дитячої казки якнайкраще підходить до сучасної Білорусі. У тому, що країна потрапила під сильний вплив Росії, Лукашенка винен сам. Його амбіції зле пожартували з ним.

Для колишнього директора радгоспу «Городец» незалежність і суверенітет Республіки Білорусь ніколи не були цінністю. Аляксандр Лукашенка одержимий владою: що більше, то краще. Злет на хвилі перебудови в депутати, а звідти в президенти Білорусі він сприймав лише як сходинки до все більшої і більшої влади.

Саме це — нестримну жагу влади — прогледіли свого часу ті, хто привів Лукашенку в президенти країни. Всі вони потім погано закінчили: хтось став опозиціонером, хтось назавжди покинув політику, а колишній голова Центрвиборчкому країни Віктар Ганчар, якого називають мало не основним архітектором перемоги Лукашенки на перших президентських виборах, узагалі зник не без участі створених Аляксандром Ригоравічем «ескадронів смерті»…

У 1995–1998 роках очільник Білорусі вибудовував із Росією схему «Союзної держави». Він розраховував, що Боріс Єльцин на своїй посаді довго не протягне, і хотів (та й не надто це приховував) влаштуватися в Кремлі. Саме в ті часи Лукашенка заявляв, що «на колінах готовий повзти в Росію», викопував разом із Чєрномирдіним прикордонні стовпи й загравав із російськими губернаторами. Під своє майбутнє президентство в РФ він укладав договори про колективну безпеку, єдине військове угруповання, прив’язуючи Білорусь до Росії політично та економічно. І всіляко форсував юридичне створення «Союзної держави», розраховуючи на те, що зможе брати участь у виборах російського президента.

Але 31 грудня 1999 року Боріс Єльцин заявив: «Я йду». І наступником лишив Владіміра Путіна. Відтоді Лукашенка й розгрібає наслідки своєї «об’єднавчої політики».

Багато хто в Україні дивується, коли Білорусь під час голосування в міжнародних організаціях підтримує Росію. Це безпосередній наслідок «Союзної держави», яку Лукашенка створював під себе. Білорусь має з Росією «союзний» договір про погоджені дії в сфері зовнішньої політики. Програма виконання цього договору оновлюється раз на два роки. На 2018–2019-й вона передбачає, зокрема, «формування узгодженої позиції в ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організаціях».

Звісно, у зовнішній політиці Лукашенка хотів би більше самостійності. Але хто платить, той і замовляє музику.

Білорусь дуже прив’язана до Росії економічно. Країна практично не має корисних копалин (за винятком калійної солі та добрив), тож усе доводиться експортувати. А позаяк Білорусь ще за часів СРСР вважалася «збиральним цехом», її промисловість дуже зав’язана на енергоресурси, про що Москва згадує постійно.

Газові й нафтові війни з РФ уже давно стали щоденною дійсністю Білорусі. Втім, і на Заході ніхто не сумнівається, що Газпром перетворив свої ресурси на інструмент політичного тиску. Те саме і з нафтою.

Білорусь хотіла б отримувати нафту й газ від РФ за цінами російського ринку. Москва на це не погоджується, але робить серйозну знижку «стратегічному партнерові» в обмін на політичну лояльність. Це призвело до того, що, за даними МВФ, загальна підтримка білоруської економіки Росією лише у 2005–2015-му становила $106 млрд, тобто близько $9,7 млрд щороку. У різний час обсяг «загальної чистої підтримки» РФ варіювався от 11% до 27% білоруського ВВП. Левова його частка — субсидії в нафтогазовій сфері.

Спроби Білорусі зіскочити з нафтової голки через постачання нафти з Венесуели, Азербайджану (нині, подейкують, відпрацьовується маршрут імпорту іранської нафти) слід розглядати не тільки як пробні, а й як політичні з метою «налякати» Росію й виторгувати собі більше самостійності. Мовляв, у критичні часи ми й без вас обійдемося. Але вартість цих поставок така, що реальної альтернативи РФ у нафтогазовій сфері не спостерігається. Та її серйозно й не шукають.

«Союзна держава» та відсутність кордонів призвели до перекосу торговельного балансу РБ. Наприклад, приблизно 80% експортованої країною сільськогосподарської продукції надходить до Росії. Вона ж є основним покупцем білоруських товарів — від холодильників і телевізорів до тракторів і комбайнів. А ось із Заходом Білорусь торгує переважно калійними добривами та нафтопродуктами.

Уже понад десяток років Лукашенка вимагає «відійти від Росії» в збуті білоруської продукції. Вказівку просувати продукцію вже було дано безпосередньо послам. Поки що це вдається погано, але якось вдається. У 2017 році експорт продовольства до РФ упав на 4%. «Тобто ми йдемо на нові ринки збуту», — заявив тоді начальник головного управління зовнішньоекономічної діяльності Міністерства сільського господарства та продовольства Білорусі Алєксєй Богданов.

Слід також відзначити легкість кредитування білоруської моделі економіки Росією. Половина зовнішніх виплат за кредитами РБ припадає на РФ. В умовах відсутності стабільного припливу в країну валюти ці борги доводиться постійно рефінансувати. Тобто в Москви ще один важіль впливу на Мінськ — фінансовий.

«Союзна держава» призвела до того, що РБ і РФ мають спільний інформаційний простір. Причому фінансові вливання у ЗМІ двох країн незіставні. Російські телеканали вільно транслюються в Білорусі. Зрештою, саме вони формують суспільну думку громадян РБ стосовно зовнішньої політики.

Цей вплив Росії найсуттєвіший. Російська пропаганда працює не лише через новини. Білоруси дивляться російські серіали, ток-шоу на кшталт Соловйова та Кісєльова. Щоправда, вітчизняні «регулятори» мають змогу змінити російську сітку мовлення, але роблять це вже постфактум. Наприкінці минулого року на російському НТВ у програмі «Місце зустрічі» російські експерти порівняли Білорусь із «дружиною, яка наліво не ходить, але щороку отримує по кілька мільярдів через шантаж». Після цього в Білорусі цю передачу більше не показували.

Але насправді такі випадки — то лише реакція на те, що сталося. Зрештою, треба було б задуматися про те, щоб створювати свій національний інформаційний простір. Однак на це потрібні величезні кошти, взяти які ніде.

Утім, гроші знайшлися б, якби влада Білорусі чітко усвідомлювала небезпеку чужого інформаційного впливу у своїй сфері інтересів. Однак постійні заяви Лукашенки про «братський народ» або, як останнім часом, «Могилів — російське місто» роблять ці кроки й витрати нібито не такими й необхідними… У підсумку РБ ризикує дістати удар звідти, звідки вона не очікує.

Вільне переміщення робочої сили та відсутність кордонів із РФ у межах «Союзної держави» призводять до тісної співпраці білоруських і російських спецслужб. Викрадення в Гомелі українця Павла Гриба — це не перший і не останній такий випадок. Наприклад, російські ефесбешники знайшли в Москві білоруського анархіста Ігаря Аліневіча й вивезли до Білорусі, де його посадили на вісім років.

Про єдиний оборонний простір у межах ОДКБ і «Союзної держави», спільні військові навчання й говорити не варто.

Після засідання «розкольницького» Священного Синоду в Мінську 15 жовтня в багатьох українських ЗМІ з’явилась інформація про те, що «Білоруська православна церква підтримала рішення РПЦ». Однак за великим рахунком казати так украй неправильно.

Хоч як дивно, але Білоруської православної церкви насправді не існує. Є лиш одна на всю країну парафія емігрантської Білоруської автокефальної православної церкви. А те, що ми звикли називати БПЦ, офіційно іменується «Білоруський екзархат Російської православної церкви Московського патріархату». Тобто казати, що Білоруська православна церква підтримала РПЦ, — це про те, що ліва нога підтримала праву.

Слід зазначити, що раніше в РПЦ було сім екзархатів. Однак у результаті історичних перипетій Білоруський екзархат лишився єдиним.

А ось те, що серед священиків РПЦ, які зібралися в Мінську на Священний Синод, не було жодного білоруса, про що писали інші ЗМІ, правда. Митрополит Мінський і Слуцький, Патріарший екзарх всія Білорусі Павєл присланий у країну з Рязані.

Вплив РПЦ у Білорусі не варто ні недооцінювати, ні переоцінювати. Після «розкольницького» Синоду для простих прихожан, у принципі, нічого не змінилося. Проте найсвідоміші замислилися: той, хто молиться разом із розкольниками, сам визнається розкольником. І почали думати, де їм тепер молитися. Хтось радить греко-католиків, хтось уніатів, хтось протестантів. Однак тенденція очевидна: білоруси ототожнюють себе не з Московським патріархатом, а з Константинополем — Всесвітньою православною церквою. До «розкольницького» Собору про це ніхто не замислювався.

Інтуїтивно відчував небезпеку впливу РПЦ й Аляксандр Лукашенка. Раніше, називаючи себе «православним атеїстом», він активно відвідував храм і стояв службу разом із колишнім митрополитом Білорусі Філаретом. Останній пішов на пенсію наприкінці 2017 року, замість нього прислали Павла, але з ним у Лукашенки стосунки явно не склалися. Та і як вони могли скластися, якщо Павєл заміряється на те, чим Білорусь прославилася у віках: релігійну толерантність. За неповний рік свого служіння в Синьоокій новий владика згорнув ініціативу самокерованості БПЦ і влип у великий скандал, заявивши, що в православних та уніатів різний Бог.

У підсумку на Різдво Лукашенка пробув на зустрічі з Павлом лише 15 хв замість запланованих 30 хв. А на Великдень узагалі обійшовся без нього, поїхавши вітати колишнього Патріарха Філарета.

Лукашенка — політик-популіст, який дуже тонко відчуває суспільні настрої. І, вочевидь, він або усвідомлює небезпеку безроздільного «обгодовування» православних РПЦ, або відчув неприйняття нового Патріарха вірянами.

А це неприйняття справді є. На службу з Патріархом Кіріллом зібралася рекордно мала кількість людей — кілька сотень. Коли він приїздив минулого разу (я сам був свідком цього) люди йшли до нього нескінченним потоком.

У підсумку «розкольницький» Синод та відкликання Константинополем акта 1686 року про передачу Київської митрополії в юрисдикцію Московського патріархату може зіграти на руку Білорусі. У 1686-му землі нинішньої РБ якраз належали Київському патріархату, про що багато хто вмить згадав. І це теж «не в плюс» РПЦ.

Таким чином, Росія має на Білорусь колосальний вплив — від фінансово-економічного до соціально-ідеологічного. І в разі потреби може спровокувати тут таку кризу, що Лукашенка навряд чи втримається на своєму місці.

Питання тільки в тому, що зовні непередбачуваний Лукашенка Москву влаштовує. З усіма його «вибриками» він лишається проросійським. Що ж вийде внаслідок штучно спричиненої кризи й хто в підсумку прийде йому на зміну, не береться передбачити ніхто.

А для Лукашенки, як ми вже зазначали вище, незалежність і суверенітет Білорусі не становлять особливої цінності. І він радо її продасть, якщо хтось запропонує відповідну ціну. Ціна виражається не в грошовому еквіваленті, а у владі, яку Лукашенка дістане в результаті цієї оборудки.

Президентство Путіна не лишило йому шансів стати на чолі РФ, і РБ не ввійшла шістьма областями до її складу. Лукашенка вирішив, що краще бути президентом у своїй країні, ніж губернатором у чужій, і перетворився на поборника незалежності та суверенітету Білорусі. Саме тому він намагається лавірувати між Заходом і Сходом, бути «і вашим, і нашим». Доки хтось не запропонує «справжню ціну» за білоруську незалежність. На щастя, таких покупців не знаходиться. Сподіваюся, і не знайдеться.

Сяргєй Пульша

Матеріал друкованого видання № 44 (572) від 1 листопада

Матеріал у вильному доступі з 4 листопада

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
The Economist: Китай проти Америки

Як дві світові наддержави стали суперницями

Протягом останньої чверті століття американський підхід до Китаю ґрунтувався на переконанні про необхідність зближення. Політична та економічна інтеграція мала зробити КНР не лише заможнішою, а й ліберальнішою, плюралістичною та демократичною. Траплялися й кризи, як-от протистояння в Тайванській протоці 1996 року або збитий літак-шпигун 2001-го. Але Америка міцно трималася за переконання, що за правильних стимулів Китай зрештою доєднається до світового порядку як «відповідальний партнер».

Сьогодні зближення не працює. Сполучені Штати вважають Китай стратегічним суперником, зловмисником і порушником правил. Адміністрація Трампа звинувачує КНР у втручанні в американську політику та культуру, крадіжках інтелектуальної власності, нечесній торгівлі та прагненні не тільки до лідерства в Азії, а й до домінування в усьому світі. Засуджує ставлення влади до прав людини в самій Піднебесній та агресивну експансію за його межами. Цього місяця віце-президент Майк Пенс застеріг, що Китай іде в наступ «цілим урядом». Його промова прозвучала зловісно, як перший сигнал сурми в новій холодній війні.

Не треба думати, що Пенс і його шеф президент Дональд Трамп — якісь винятки. Демократи та республіканці наввипередки критикують Китай. Ще ніколи з кінця 1940-х років у настроях американських бізнесменів, дипломатів та військових не відчувалося так гостро, що в Сполучених Штатів з’явився новий ідеологічний і стратегічний суперник.

Водночас у самій Піднебесній також спостерігається зміна настроїв. Китайські стратеги давно вже підозрювали, що Америка потай хоче перешкодити піднесенню їхньої країни. Почасти через це КНР робила все, щоб мінімізувати конфронтацію, приховуючи свої сильні сторони й намагаючись виграти час. На думку багатьох китайців, фінансова криза 2008 року усунула потребу бути надміру скромними. Вона відкинула Америку назад, у той час як Китай процвітав. Відтоді голова КНР Сі Цзіньпін просуває свою «китайську мрію» про державу, яка має високе становище у світі. Китайці здебільшого вважають США лицеміром, який сам винен у всіх тих гріхах, у яких звинувачує Піднебесну. Час ховатися й вичікувати минув.

Це непокоїть. На думку політолога Гарвардського університету Ґреєма Еллісона, історія знає приклади, коли гегемони (на зразок Сполучених Штатів) і держави, що розвиваються (як-от Китай), утягувалися в нескінченне войовниче суперництво. США бояться, що час грає на руку КНР. Китайська економіка зростає удвічі швидше за американську, а держава вливає гроші в передові технології: штучний інтелект, квантові комп’ютери та біотехнології. Дії, які й сьогодні вкрай непрості (наприклад, перешкодити незаконному набуттю інтелектуальної власності або протистояти Китаю в Південно-Китайському морі), завтра можуть стати неможливими. Подобається це комусь чи ні, але нині встановлюються нові норми, що визначатимуть взаємодію між наддержавами. Коли очікування вже окресляться, змінити їх знову буде важко. Заради всього людства Китай і Сполучені Штати повинні дійти мирного порозуміння. Але як?

Трамп і його Адміністрація правильно зрозуміли три речі. По-перше, Америці потрібно бути сильною. Вона запровадила жорсткіші правила злиття та поглинання в бізнесі, де більша увага приділяється національній безпеці. Домоглася екстрадиції Бельгією китайця, якого підозрюють у роботі на китайські спецслужби. Збільшила військові видатки (хоча додаткові кошти, які виділяються на Європу, все ще незрівнянно більші за ті, що спрямовуються в Тихоокеанський регіон). І щойно наростила міжнародну допомогу, щоб протидіяти щедрим китайським інвестиціям за кордоном.

По-друге, Трамп має рацію в тому, що Америці потрібно перезавантажити свої очікування від поведінки КНР. Нинішня торговельна система не може перешкодити китайським державним фірмам розмивати межу між комерційними та національним інтересами. Держава субсидує і захищає компанії, які купують технології подвійного призначення або створюють перекоси на міжнародних ринках. Піднебесна використовує свої торговельні важелі в менших країнах для того, щоб впливати на зовнішню політику, скажімо, Європейського Союзу. Заходу потрібна прозорість у фінансуванні політичних партій, аналітичних центрів та університетів.

По-третє, унікальна здатність Трампа показувати свою зневагу до загальноприйнятого здорового глузду, здається, дає плоди. Він не веде тонкої чи послідовної гри, але, як у випадку з торговельними угодами з Канадою та Мексикою, американський натиск може привести до домовленостей. Китаєм не вдасться так легко покомандувати: його економіка менше залежить від експорту до США, ніж канадська чи мексиканська, і Сі Цзіньпін не може дозволити собі покірно відмовитися від своєї «китайської мрії» перед усім народом. Але готовність Трампа руйнувати та ображати вже неприємно здивувала керівників КНР, які думали, що можна сподіватися на небажання Америки розхитувати човен.

Але надалі Трампові потрібна стратегія, а не тільки тактика. Вихідною точкою має стати підтримка американських цінностей. Президент США діє так, ніби вірить у право сильного. Він демонструє цинічне презирство до тих цінностей, які Штати закріпили в глобальних інститутах після Другої світової війни. Якщо він продовжуватиме цей курс, Америка здрібніє як ідея і як морально-політична сила. Коли вона змагається з Китаєм як охоронець заснованого на правилах порядку, то починає з позиції сили. Але будь-яка західна демократія, яка, змагаючись із КНР, почне безжальні перегони до самого дна, неминуче й закономірно програє.

Ця стратегія має залишити місце для мирного піднесення Китаю, що неминуче також означає дозволити йому розширювати свій вплив. Почасти через те, що спроба (з нульовою сумою) стримування Китаю, найімовірніше, призведе до конфлікту. Але інша причина — Америка і Китай повинні співпрацювати, незважаючи на своє суперництво. Ці дві країни комерційно тісніше переплетені, ніж колись США та Радянський Союз. І в них є спільна відповідальність (навіть якщо Трамп це заперечує): довкілля й безпека, як-от Корейський півострів.


А ще американська стратегія має включати цінність, яка найбільше відрізняє США від Китаю, — союзників. У торгівлі, наприклад, Трамп має працювати разом із ЄС та Японією, щоб тиснути на Піднебесну й змушувати її змінюватися. В обороні він повинен не лише забути про критику союзників, а й підтримувати давніх друзів, як-от та сама Японія та Австралія, і водночас берегти нових на зразок Індії та В’єтнаму. Союзи для Америки — найкраще джерело захисту від переваг, які Китай отримає від зростання своєї економічної та військової могутності.

Можливо, перетворення Китаю та США на суперників було неминучим. Але це суперництво не обов’язково має призвести до війни.

Переклад з оригіналу здійснено «Українським тижнем», оригінал статті опубліковано на
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Матеріал друкованого видання № 43 (571) від 25 жовтня

Матеріал у вильному доступі ​з 4-го листопада

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Х.З. Думаю, уже бюллетени напечатаны, заполнены и подписаны. И остальной мир в лице ООН сказал, что никакие выборы признанными не будут. Да и по Минску не проходят.
 
Назад
Зверху Знизу