Без догмата

Чи вони у ФБ підлгядають? :(
Тільки-но згадала Анну Кареніну, як у стрічці новин ФБ читаю:
"Во всемирно известном шедевре «Анна Каренина» Лев Николаевич Толстой через «мысль семейную» отразил жизнь русского общества в переломный период его развития. Роман, вышедший в 1878 году, сразу вызвал бурю обсуждений..."
 
Про закон не знаю, мо' була якась постанова або розпоряждення? Теж поки не знаю.
Те, що хтось прийняв постанову, то нічого не змінює. Має бути закон, на основі якого можна вилучити. У нас заборонено списувати літературу з політичних міркувань.
 
Вот тоже культовое имя в русской нынешней литературе.
Бори́с Бори́сович Ры́жий (8 сентября 1974, Челябинск7 мая 2001, Екатеринбург) — русский поэт
Покончил жизнь самоубийством (повесился)[5]. Учитывая ату стихотворения, не совсем плохой человек.
Кстати, полунаш поэт Ю́рий Дави́дович Левита́нский (22 января 1922, Козелец, Черниговская область, Украинская ССР25 января 1996, Москва). Тот же год смерти. И тоже был приличным пьющим человеком.

Борис Рыжий
Ответ


«Вы пишете о чём-то о своём,
когда над родиной раскаты, гром...» —
мне говорят, но разве я могу
открыться им, отдать свою тоску.
Возможно, я совсем не патриот.
Возможно, я живу не в страшный год.
Страна моя, мой каждый стих, любя,
в печаль мою вмещает и тебя.
Но, господа, кто что-то смог понять,
имеет право взять и помолчать.
1996, январь
 
Те, що хтось прийняв постанову, то нічого не змінює. Має бути закон, на основі якого можна вилучити. У нас заборонено списувати літературу з політичних міркувань.
Під час війни немає нічого надмірного.
Цю тезу я частенько повторюю, коли мені щось таки здається надмірним.
Це ЩОСЬ зустрічається і у бібліотечній стправі, коли у багатьох бібліотеках разом з антиукраїнською літературою списується і та, що вилучена із шкільних програм.
 
Видимо, у меня нервная система не настолько стабильна. :)
Потому что после моего объявления о том, что остается только убить аккаунт, пришло следующее от какого-то преведа - мол, нечего писать о том, что там в Зимбабве. Это сошлось в одно. Мысли о беспомощных стариках без связи и об Израиле, где у меня много знакомых, да и вообще две войны для мира связались вместе.
И я нажала на кнопку Удалить аккаунт и сделала, что там просили.
Меня выбросил на ХФ для гостей. Читать С НОУТА я могла то, что имело для меня значение.
Но! В смартфоне меня встретила черная стена и сообщение - у вас неделя на размышление.
Открыть ХФ в качестве гостя нельзя.
А вот это уже был печально. Я не знаю - а вообще пускают сейчас гостей на ХФ или нет? Ведь там полезной информации для жизни в городе много - тарифы там, ЖКХ и прочий киевстар. Пришлось вернуться и свить себе гнездо в этом разделе.
Может. и здесь найдут. Степеней свободы все меньше.
Божеее...Что у вас случилось ? :незнаю: Свой акк удалить хотели, кто- то вас найдет...:(
Я не очень следила что там в Главном во всех темах. Но кажется за время войны , вы там примадонной стали )))
 
Під час війни немає нічого надмірного.
Цю тезу я частенько повторюю, коли мені щось таки здається надмірним.
Яке це має відношення до мого попереднього посту?

у багатьох бібліотеках разом з антиукраїнською літературою списується і та, що вилучена із шкільних програм.
Звідки вам це відомо, щоб так упевнено стверджувати? Ви маєте близькі контакти у бібліотечній сфері?
Списується морально застаріла література та зношена. Не можна списати за мовною ознакою,наприклад, Макса Фрая чи Донцову. Хоча щодо Достоєвського - згодна - морально застаріле. Туди йому і дорога.
Чи ви думаєте, що за Війною і миром черга у шкільній бібліотеці стоятиме? :-) Нафіга воно там місце займатиме?
 
Останнє редагування:
Божеее...Что у вас случилось ? :незнаю: Свой акк удалить хотели, кто- то вас найдет...:(
Я не очень следила что там в Главном во всех темах. Но кажется за время войны , вы там примадонной стали )))
Есть женщина в предчувствии любви, а я была женщиной в предчувствии бана. :(
Ухожу спать рано, а кому-то вздумается написать мне пару невинных срок в личку.
И когда я утром видела конвертик вверху с цифиркой, меня бросало в дрожь.
(Из жизни "примадонны")
:)
 
Есть женщина в предчувствии любви, а я была женщиной в предчувствии бана. :(
Ухожу спать рано, а кому-то вздумается написать мне пару невинных срок в личку.
И когда я утром видела конвертик вверху с цифиркой, меня бросало в дрожь.
(Из жизни "примадонны")
:)
Что вы натворили, почему бан ? ))))))))))))))))))))))
Надеюсь до понедельника вас не забанят, интересно жн ))))))))))))))))))))))))))))))))
Нескучных выходных))))
 
Звідки вам це відомо, щоб так упевнено стверджувати? Ви маєте близькі контакти у бібліотечній сфері?
С января этого года я возобновила абонемент в 4-х библиотеках. :(

А это запрос Гуглю

https://www.google.com/search?q=Укр...BoQ_AUoAHoECAEQAg&biw=1366&bih=615&dpr=1#ip=1

Немного конкретики

На Чернігівщині з бібліотек вилучили майже 390 тисяч книг російською мовою: як проходить дерусифікація​


На Ніжинщині у Мринській публічній бібліотеці та її філіях, процес ліквідації розпочався у січні 2023 року, каже директорка Юлія Байда. Допомагають у цьому діти.

Зі слів Юлії Байди, Міністерство освіти та науки України оновило навчальну програму з вивчення зарубіжної літератури. Звідти вилучили твори російських та білоруських авторів.
Официальный сайт
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


"Проводимо списання книг тих авторів, які є в санкціонованих списках: Пушкіна, Крилова, Чехова, Лермонтова, Толстого, Тургенєва, Буніна, Мандельштама, Некрасова, Блока, Достоєвського і Грибоєдова. Також виключені твори Окуджави, Бикова, Єсеніна, Шолохова, Пастернака, Маяковського, Ахматової, Гумільова, Цвєтаєвої та інших".

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Что вы натворили, почему бан ? ))))))))))))))))))))))
Ничего не натворила. Просто все время ждала, что это случится. Пока еще не забанили.

Немного недозволенного:

Не образумлюсь… виноват,
И слушаю, не понимаю,
Как будто всё еще мне объяснить хотят,
Растерян мыслями… чего‑то ожидаю...

С кем был! Куда меня закинула судьба!
Все гонят! все клянут! Мучителей толпа, ..
Безумным вы меня прославили всем хором...

Бегу, не оглянусь, пойду искать по свету,
Где оскорбленному есть чувству уголок!..


 
С января этого года я возобновила абонемент в 4-х библиотеках. :(

А это запрос Гуглю

https://www.google.com/search?q=Україна+у+бібліотеках+списується+російська+література&client=firefox-b-e&sca_esv=591483541&sxsrf=AM9HkKm2OkB7Tmx-VtrM4fPRhLjYNmKDCA:1702728883209&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwi_2e2x95ODAxUbGBAIHV7lDBoQ_AUoAHoECAEQAg&biw=1366&bih=615&dpr=1#ip=1

Немного конкретики

На Чернігівщині з бібліотек вилучили майже 390 тисяч книг російською мовою: як проходить дерусифікація​


На Ніжинщині у Мринській публічній бібліотеці та її філіях, процес ліквідації розпочався у січні 2023 року, каже директорка Юлія Байда. Допомагають у цьому діти.

Зі слів Юлії Байди, Міністерство освіти та науки України оновило навчальну програму з вивчення зарубіжної літератури. Звідти вилучили твори російських та білоруських авторів.
Официальный сайт
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


"Проводимо списання книг тих авторів, які є в санкціонованих списках: Пушкіна, Крилова, Чехова, Лермонтова, Толстого, Тургенєва, Буніна, Мандельштама, Некрасова, Блока, Достоєвського і Грибоєдова. Також виключені твори Окуджави, Бикова, Єсеніна, Шолохова, Пастернака, Маяковського, Ахматової, Гумільова, Цвєтаєвої та інших".

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Така ситуація не скрізь. Я не знаю як вони це підводять під закон і що вказують у причині списання. Можна списати як морально застарілу книгу про якийсь партійний з'їзд. Але художня література не старіє морально. Ну ото може як така, що не користується попитом, але це мають бути старі видання. Якщо десять книг Анни Карениної, то звісно, що їх треба позбутися, однієї буде досить. Може так воно і відбувається. Там же рос письменники десятки однакових творів.
 
Така ситуація не скрізь. Я не знаю як вони це підводять під закон і що вказують у причині списання. Можна списати як морально застарілу книгу про якийсь партійний з'їзд. Але художня література не старіє морально. Ну ото може як така, що не користується попитом, але це мають бути старі видання. Якщо десять книг Анни Карениної, то звісно, що їх треба позбутися, однієї буде досить. Може так воно і відбувається. Там же рос письменники десятки однакових творів.
Так і я згодна, що не скрізь. Один журналіст влучно згадав спецхрани.
Знімають книжки з полиць по своєму розуму та переводять поки що в інші приміщення, щоб видавати за попереднім запитом.
Не знаю, чи залишаться сліди у каталозі.
Навіть Акунін попав під заборону. Одразу і у нас, і у агресора.
У нас не за прізвищем, а за видавництвом, що під санкціями.
 
Радянського періоду російські твори майже всі можна під ніж.
Там у Шолохова потрібно залишити Тихий Дон, бо багато чим нагадує історію України, і оповідання про хлопчика - Судьба человека, здається. Бо дуже гуманістичне оповідання, від часу не залежить.
Василя Аксьонова "Остров Крим" - теж заради аналогії.

Паустовський гарний письменик, але антиукраїнського там багацько.
Безкінечна «Повесть о жизни» (6 книжок). Десь там.
Але оповідання є у нього гарні.
 
Трішки політичного.
Абі не сталось знову такого, коли будуть знімате зайве там. Як на мене, то воно важкувате і небезпечне. :)
Але повністю згодна, що прибрати потрібно.

nc_ohc=WdSgAGu65LkAX985_ib&_nc_ht=scontent.fdnk1-4.jpg
 
Назад
Зверху Знизу