Как быть, если Вы попали к коллекторам - разбор ситуаций, получение советов.

Мне сегодня написали, что ко мне отправили группу экспертов противодействия финансовому мошенничеству для осмотра моего имущества и дальнейшей его конфискации исполнительными службами:D
обещались отправить еще 17го числа

мне тоже прислали, так шо жду гостей со Львова. Вот я мощенница....аж стыдно :(
 
Мне сегодня написали, что ко мне отправили группу экспертов противодействия финансовому мошенничеству для осмотра моего имущества и дальнейшей его конфискации исполнительными службами:D
обещались отправить еще 17го числа
У меня такая же СМС-ка :D Теперь буду спать и видеть, как ко мне из самого Львова едет целая "группа инспекторов противодействия финансовому мошенничеству для осмотра имущества и его дальнейшей конфискации исполнительными службами". Моя жена, юрист по образованию, которой я показал эту смс-ку, смеялась "от души". :іржач:
 
Останнє редагування:
вот и мне написали))))) эту же смсчку))ждемссс
 
коллективная жалоба

народ, тема большая, всю неосилил. может уже кто собирает группу пострадавших от деятельности мошенников выступающих от имени воли ?? юридически правильно оформить письмо, оплатить юристам, и запустить письмо в прокуратуру. Лучше заплатить деньги юристу который закроет мошенников чем платить мошенникам непонятно за что, ладно когда есть за что, а за не предоставленные услуги платить не хочу.
 
народ, тема большая, всю неосилил. может уже кто собирает группу пострадавших от деятельности мошенников выступающих от имени воли ?? юридически правильно оформить письмо, оплатить юристам, и запустить письмо в прокуратуру. Лучше заплатить деньги юристу который закроет мошенников чем платить мошенникам непонятно за что, ладно когда есть за что, а за не предоставленные услуги платить не хочу.
Уже делали коллективное заявление и оно "утонуло" во львовской прокуратуре, вроде бы. Можете почитать, если интересно, начиная с этого поста.
 
Вот, на мой взгляд, хорошо составленное письмо-ответ "Кредит Капиталу" и им подобным (от 16/03/11 20:12 dkflbvth):
forum.liga(точка)net/Messages.asp?did=191049
Конечно, это письмо требует небольших корректировок для каждого отдельного случая, но суть требований подходит всем.
Гражданский кодекс Украины и другие законы можно найти на сайтах:
meget.kiev(точка)ua/kodeks/grazdanskiy-kodeks/
zakon.nau(точка)ua/

Вот копия этого письма:
Фінансовій компанії «Кредит-Капітал»
м. Київ, вул. Сурікова, буд. 3, корп. 8-Б, 5А
поверх

від: ___________________________________
Адреса: _______________________________
______________________________________
______________________________________


ЗАЯВА

На Ваш лист № ______ від _____, повідомляю, що ніякої заборгованості у мене перед Вами не існує, оскільки відсутні між нами будь які договірні чи/та цивільно-правові відносини.
У порушення вимог ст. 516, ч. 2 ст. 517 ЦК України мені не було надіслано ні первісним кредитором ні новим кредитором, ні уявним кредитором відповідного повідомлення.
Крім цього у мене відсутні будь які документи (у тому числі договірні та бухгалтерські), що підтверджують наявність (виникнення, зміну або припинення) договірних або цивільно-правових відносин між мною та ТОВ «Смарт», а тому у порядку ч. 2 ст. 517, ст. 518 ЦК України, вважаю, що Ваші вимоги про задоволення боргових зобов’язань безпідставні, немотивовані, та не ґрунтуються на жодних вимогах чинного законодавства України, а тому не підлягають задоволенню.
Також зазначаю, що я не надавав ніякої письмової згоди ТОВ «Смарт» про передачу прав та обов’язків за договорами іншим особам. А відтак дані права вимоги боргу Ви отримали із порушенням ч. 3 ст. 512 ЦК України.

Для з’ясування усіх обставин договірних та цивільно-правових відносин між мною та ТОВ «Смарт», та між ТОВ «Смарт» та Вами, а також між мною та Вами пропоную Вам у 10-денний термін надіслати на мою адресу завірені копії таких документів:
- договір між мною та ТОВ «Смарт»;
- банківські документи, що підтверджують сплату мною платежів на користь ТОВ «Смарт»;
- акти виконаних робіт, за якими мені надавались послуги ТОВ «Смарт»;
- акти звірки взаєморозрахунків за договором із підтвердженням сум заборгованості;
- рахунки на оплату послуг;
- договір між ТОВ «Смарт» та Вами про заміну кредитора у зобов’язанні;
- акт, за яким передавались документи, що підтверджують наявність дебіторської заборгованості від ТОВ «Смарт» до Вас;
- копії листів, повідомлень, заяв, відповідей та іншої переписки між ТОВ «Смарт» та мною стосовно даних договірних (цивільно-правових) відносин.
- копії документів, які передавались за актом від ТОВ «Смарт» Вам за договором про заміну кредитора у зобов’язанні.

Без надання мені завірених належним чином копій усіх вищевказаних документів у Вас відсутні будь-які підстави ствердження про боргові зобов’язання що виникли між мною та ТОВ «Смарт» або Вами.
А тому, у разі не надіслання Вами на мою адресу усіх вищевказаних документів, у даному випадку всі дії та намагання примусити мене сплачувати невідомій особі за неіснуючими боргами вважаю як незаконне вимагання коштів (рекет) із застосуванням шахрайських дій, поєднаних із створенням організованого злочинного групування, про що буде належним чином повідомлено у правоохоронні органи та прокуратуру.


«___» ________________ 20__ року.


Наразі вдячний за порозуміння: _________________________

Вот письмо-ответ "Кредит-Капиталу", составленное мной на основе вышеприведенного письма. Оно было отправлено в июне этого года. С тех пор от вымогателей не было никаких известий. Хочу отметить, что наше первое право во всех этих историях - требовать доказательств долга и предельной ясности их возникновения. Законы для этого есть!


Фінансовій компанії «Кредит-Капітал»
вул. Сурікова, буд. 3, корп. 8-Б, 5А поверх

03035 м. Київ



від: _______________________________

Номер справи: ______________________


ЗАЯВА


На Ваш лист №___________ (без дати, дата почтового відправлення на конверті: ______), повідомляю, що ніякої заборгованості у мене перед Вами не існує, оскільки відсутні між нами будь які договірні чи/та цивільно-правові відносини.

Відповідно до ч. 2 ст. 517 ЦК України про «Докази прав нового кредитора у зобов'язанні» я маю право не виконувати свого обов'язку новому кредиторові до надання мені доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні, виникшій з договірних чи/та цивільно-правових відносин, а тому, відповідно до ч. 1 ст. 517 ЦК України [2], і доказів наяви, виникших раніше, самих договірних чи/та цивільно-правових відносин між мною та первісним кредитором ─ відповідно до вашого листа, ТОВ «Харківські телекомунікаційні системи» (далі «ХТС»).

Мушу заявити, що я ніколи, чи то письмово, чи то усно, не робив ніякої заяви з метою одержування будь-яких послуг чи товарів зі сторони ТОВ «ХТС» і ніякого договіру з ТОВ «ХТС» не підписував. Внаслідок чого, у мене відсутні будь-які договірні документи, що підтверджують наявність (виникнення, зміну або припинення) договірних або цивільно-правових відносин між мною та ТОВ «ХТС», а тому мені нічого невідомо про те,

1) коли, зазначений у вашему листі, договір між мною та ТОВ «ХТС» було складено та на який період часу,

2) коли цій договір було скасовано та на якій підставі,

3) які послуги, відповідно до цього договіру, мали були постачатися зі сторони ТОВ «ХТС», та на яких умовах і за якими тарифами, які зміни тарифів відбулися під час дії зазначеного договіру,

4) коли, як, за постачання яких послуг чи товарів, і за який період часу (місяць-рік) виник борг.

Крім цього, у порушення вимог ч. 2 ст. 516 ЦК України [1] про «Порядок заміни кредитора у зобов'язанні» мені не було надіслано первісним кредитором ─ ТОВ «ХТС» ─ відповідного письмового повідомлення або відповідних письмових попереджень з детальним описом структури боргу.

Тому у порядку ст. 517 ЦК України [2] про «Докази прав нового кредитора у зобов'язанні» та ст. 518 ЦК України [3] про «Заперечення боржника проти вимоги нового кредитора у зобов'язанні», вважаю, що Ваші вимоги про задоволення боргових зобов’язань безпідставні, немотивовані, та не ґрунтуються на жодних вимогах чинного законодавства України, а тому не підлягають задоволенню. Також зазначаю, що я не надавав ніякої письмової згоди ТОВ «ХТС» про передачу прав та обов’язків за договорами іншим особам. А відтак дані права вимоги боргу Ви отримали із порушенням ч. 3 ст. 512 ЦК України [4] про «Підстави заміни кредитора у зобов'язанні».



Для з’ясування усіх обставин договірних та цивільно-правових відносин між мною та ТОВ «ХТС», та між ТОВ «ХТС» та Вами, а також між мною та Вами пропоную Вам у 10-денний термін надіслати на мою адресу завірені копії таких документів:

- договір між мною та ТОВ «ХТС»;

- банківські документи, що підтверджують сплату мною платежів на користь ТОВ «ХТС»;
- акти виконаних робіт, за якими мені надавались послуги ТОВ «ХТС»;
- акти звірки взаєморозрахунків за договором із підтвердженням сум заборгованості;
- рахунки на оплату послуг;
- договір між ТОВ «ХТС» та Вами про заміну кредитора у зобов’язанні;
- акт, за яким передавались документи, що підтверджують наявність дебіторської заборгованості від ТОВ «ХТС» до Вас;
- копії листів, повідомлень, заяв, відповідей та іншої переписки між ТОВ «ХТС» та мною стосовно даних договірних (цивільно-правових) відносин.
- копії документів, які передавались за актом від ТОВ «ХТС» Вам за договором про заміну кредитора у зобов’язанні.

Без надання мені завірених належним чином копій усіх вищевказаних документів у Вас відсутні будь-які підстави ствердження про боргові зобов’язання, що виникли між мною та ТОВ «ХТС» або Вами.

А тому, у разі не надіслання Вами на мою адресу усіх вищевказаних документів, у даному випадку всі дії та намагання примусити мене сплачувати невідомій особі за неіснуючими боргами вважаю як незаконне вимагання коштів (рекет) із застосуванням шахрайських дій, поєднаних із створенням організованого злочинного групування, про що буде належним чином повідомлено у правоохоронні органи та прокуратуру.


«___» ________________ 2011 року.


Наперед вдячний за порозуміння: _____________________________________


ПОСИЛАННЯ

[1] ст. 516 ЦК України. Порядок заміни кредитора у зобов'язанні.

1. Заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

2. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.

[2] ст. 517 ЦК України. Докази прав нового кредитора у зобов'язанні.

1. Первісний кредитор у зобов'язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх здійснення.

2. Боржник має право не виконувати свого обов'язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні.

[3] ст. 518 ЦК України. Заперечення боржника проти вимоги нового кредитора у зобов'язанні.

1. Боржник має право висувати проти вимоги нового кредитора у зобов'язанні заперечення, які він мав проти первісного кредитора на момент одержання письмового повідомлення про заміну кредитора.

2. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, він має право висунути проти вимоги нового кредитора заперечення, які він мав проти первісного кредитора на момент пред'явлення йому вимоги новим кредитором або, якщо боржник виконав свій обов'язок до пред'явлення йому вимоги новим кредитором, - на момент його виконання.

[4] ч. 3 ст. 512 ЦК України. Підстави заміни кредитора у зобов'язанні.

3. Кредитор у зобов'язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.
----------------------------------------------------------------------------------------
Очень важно! Всю переписку необходимо вести письмами с уведомлением (почта присылает тогда письменное сообщение о вручении письма адресату), ничего не уничтожать, а все письма, от коллектора и свои собирать в отельный скоросшиватель. И ещё хорошо: на каждой странице письма расставить "номер страницы из (количество страниц в письме)".
 
Останнє редагування:
Для з’ясування усіх обставин договірних та цивільно-правових відносин між мною та ТОВ «Смарт», та між ТОВ «Смарт» та Вами, а також між мною та Вами пропоную Вам у 10-денний термін надіслати на мою адресу завірені копії таких документів:
- договір між мною та ТОВ «Смарт»;
- банківські документи, що підтверджують сплату мною платежів на користь ТОВ «Смарт»;
- акти виконаних робіт, за якими мені надавались послуги ТОВ «Смарт»;
- акти звірки взаєморозрахунків за договором із підтвердженням сум заборгованості;
- рахунки на оплату послуг;
- договір між ТОВ «Смарт» та Вами про заміну кредитора у зобов’язанні;
- акт, за яким передавались документи, що підтверджують наявність дебіторської заборгованості від ТОВ «Смарт» до Вас;
- копії листів, повідомлень, заяв, відповідей та іншої переписки між ТОВ «Смарт» та мною стосовно даних договірних (цивільно-правових) відносин.
- копії документів, які передавались за актом від ТОВ «Смарт» Вам за договором про заміну кредитора у зобов’язанні.

если учитывать, что средний коллекторский долг - 60-100 грн, то для предоставления такого количества документов им надо будет потратится значительно больше. Другое дело в том, что это просто письмо, и оно их ни к чему не обязывает.
 
Я считаю, что, согласно закону (читайте ссылки в конце моего предыдущего сообщения), - обязывает. Иначе, каким же образом добиться правды? Если коллектор угрожает судом, а суд действует на основе законов Украины, то этот же коллектор должен предоставить суду доказательства наличия долга (т.е. существования в прошлом договорных отношений, факта возникновения долга и т.д.), т.е. тех самых документов, которые перечислены в требовании!
Другое дело, что у них этих доказательств нет, судя по примитивным методам их действий.

Или представим ситуацию: коллектор подал в суд (что маловероятно при вышеуказанном раскладе дел, иначе наши суды должны быть такими же криминальными, как наши коллекторы). А мы тогда на первое же известие из суда подаём заявление с приложением копий всех ранее написанных коллектору писем, содержащих наши требования, и почтовых подтверждений о вручении этих писем коллектору.

Как раз нереагирование на письма коллектора может быть расценено как признание долга. Коллекторы существуют во многих странах мира и их существование неким образом объяснимо, но тот образ действий, которым они сейчас действуют на Украине (извините за тавтологию), является криминальным и наш долг - "добить" из законами Украины.
 
Останнє редагування:
а ты не пробывал поинтересоваться какая статья им грозит за подделку подписи и пичатей? они попки читают что им пишут юристы если нет ответа они пытаются найти в шпорах ответ на похожий вопрос или вообще отключаются,печати и подписи липовые потому что это можно представить как шутку "РАБОТНИКА"которого уже уволили,а давят на психику вдруг кто заплатит, когда писал заяву в ментовку там сразу сказали липа но заяву приняли
 
Мне сегодня написали, что ко мне отправили группу экспертов противодействия финансовому мошенничеству для осмотра моего имущества и дальнейшей его конфискации исполнительными службами:D
обещались отправить еще 17го числа

Коллекторское Агентство "Вердикт" обещает мне выездную группу уже на протяжении полутора лет. Честно. Я уже устал ждать... :)
 
спасибо )
но вот недавно пришло письмо о том что они кинут мои данные в базу должников.. которая якобы блокирует выезд из страны.. что не смогу визу открыть никуда.. хотя по весне собрался вылетать в европу

Ничего никуда они не кинут.
Для этого у них должен быть целый ворох документов, подтверждающий наличие Вашего долга, их право истребовать Ваш долг в интересах третьего лица и решение суда о взыскании с Вас этого долга.

И еще поинтересуйтесь на досуге в любом ближайшем ОВИРе, существует ли вообще эта пресловутая "База должников".
Чей-то сдается мне, что все это их выдумки.
Да просто зайдите на сайт ОВИРа и позвоните по контактным телефонам. Уверен, Вам там все четко объяснять.
 
Кредит-Капитал эт знатные гуси, люблю с ними пообщаться, такие смешные, за долг 25 тугрей прислали мне бамажку с нарисованными деньгами, судьёй и наручниками ))))
 
пришло письмо (2-е. звонков не было) с долгом 71,70
"Остання пропозыция для выришення Вашои финансовои проблемы" Выбирайте:
1.спишем долг 41,70
2.закроем дело навсегда
3.надамо довидку про отсутствие задолженности
вы платите ТОЛЬКО 30,00
или
подадим исковое заявление в суд и долг будет стягнуто полностью + судебные издержки

+ксерокс судебного приказа а-ля на этом месте можете быть вы
 
Останнє редагування:
Сегодня, 1 ноября, в Украине вступил в силу закон о судебном сборе. Закон существенно повысит затраты тех, кто обращается в суд.

Кроме всего прочего, что интересно нам:

в нововведении есть и плюсы, и минусы. "Люди и банки перестанут ходить в суд по пустякам. Например, банки спишут мелкие задолженности, ведь судиться из-за долга в 200 гривен будет просто невыгодно", - рассказала юрист

Мысль думаю понятна?
 
в нововведении есть и плюсы, и минусы. "Люди и банки перестанут ходить в суд по пустякам. Например, банки спишут мелкие задолженности, ведь судиться из-за долга в 200 гривен будет просто невыгодно", - рассказала юрист
Мысль думаю понятна?

Так банки по таким пустякам и не судились. Такие долги продаются коллекторам портфелем, по дисконту до 80%. Это не так и плохо для банка, если задолженность безнадежная. А коллекторы, работающие на стадии софт коллекшна, к суду не прибегают - их основной инструмент - смс, звонки, письма.

К тому же, сами коллекторы предвидят для себя впереди благодатные времена - с увеличением потребительского кредитования и макроэкономическими тенденциями
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
и количество должников.
 
пришло письмо (2-е. звонков не было) с долгом 71,70
"Остання пропозыция для выришення Вашои финансовои проблемы" Выбирайте:
1.спишем долг 41,70
2.закроем дело навсегда
3.надамо довидку про отсутствие задолженности
вы платите ТОЛЬКО 30,00
или
подадим исковое заявление в суд и долг будет стягнуто полностью + судебные издержки

+ксерокс судебного приказа а-ля на этом месте можете быть вы

то же самое пришло, только вымышленный долг у меня 350 грн, и предлагают заплатить 100 грн =)))
 
народ, тема большая, всю неосилил. может уже кто собирает группу пострадавших от деятельности мошенников выступающих от имени воли ?? юридически правильно оформить письмо, оплатить юристам, и запустить письмо в прокуратуру. Лучше заплатить деньги юристу который закроет мошенников чем платить мошенникам непонятно за что, ладно когда есть за что, а за не предоставленные услуги платить не хочу.

я присоеднюсь и подпишусь. они сказали, что я вобще денег не должна, а потом начались угрозы:confused:
 
=)ну вот думала забыли обо мне,сегодня опять напомили о себе
28.10.11 вам було надiслано досудове повiдомлення(НА самом деле ничего мне не приходило!!!).У разi несплати боргу в 68 грн до 07.11 ваша справа буде передана до юридичного департаменту

Комунибудь еще прислали такое?
 
Kasiya, аналогично :D "Всё х...йня, Миша! Давай по-новой! С таким лицом тебе денег никто не даст!" :D
 
предлагаю называть все своими именами,если звонят колектары называть их аферистами или мошенниками,подругому назвать их нельзя как попрошайки прося 100,200,300,400,500 а потом ну дайте хотябы 50,100

Корреспондент: Аферисты <0322429952> Дата: 18.10.2011 10:59
Vas mozhut pozbavyty voli strokom do 3 rokiv (st.190 KKU).Oplatit borg 400,20 grn do 22.10.2011.Ne uskladnjujte zhyttja sobi i svoim ridnym.ID 9358184

Корреспондент:Аферисты <0322429952> Дата: 20.10.2011 19:29
Vidsutnist oplaty u rozmiri 50,86 grn do 21.10.2011 mozhe zumovyty vnesennja Vashyh danyh do Chornogo Spysku borgnykiv Bjuro Kredytnyh Istorij.ID 12428210

Корреспондент: Аферисты <0322429955> Дата: 03.11.2011 9:29
28.10.11 Vam bulo nadislano dosudove povidomlennja.U razi nesplaty borgu 60,86 grn. do 07.11 Vasha sprava 12428210 bude peredana do jurydychnogo departamentu

сразу возникает вопрос -Где логика?
 
Назад
Зверху Знизу