Прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові

Статус: Offline
Реєстрація: 07.05.2009
Повідом.: 859
Прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові

Підкажіть якщо хто знає який практичний зиск має цей пункт в статті 26 (Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад) Закону України "Про місцеве самоврядування"?
Які правові наслідки несе в собі "висловлення недовіри" місцевою радою сільському, селищному, міському голові?


Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад
...
10) прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові;
 
Підкажіть якщо хто знає який практичний зиск має цей пункт в статті 26 (Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад) Закону України "Про місцеве самоврядування"?
Які правові наслідки несе в собі "висловлення недовіри" місцевою радою сільському, селищному, міському голові?
Відставка голови (ч.2. и 3.ст.72 того ж закону).
 
Відставка голови (ч.3.ст.72 того ж закону).

Вказана Вами частина 3 ст.72 стосується як на мене лише голів районних і областних державних адміністрацій.
Мене ж цікавить місцевий рівень.

Взагалі там пункт "по-дебільному" якось написаний і назва статті як на мене не відповідає змісту цього пункту зовсім.

Стаття 72. Підзвітність і підконтрольність місцевих державних адміністрацій районним, обласним радам
...
3. Якщо недовіру голові районної, обласної державної адміністрації висловили не менш як дві третини депутатів від загального складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації.



Еще и голоса толком не просчитали, а у вас уже "недоверие".

Маю таке право.
В чому проблема?
 
Останнє редагування:
Взагалі там пункт "по-дебільному" якось написаний і назва статті як на мене не відповідає змісту цього пункту зовсім.
Ініціюйте внесення змін до закону.:)
Dura Lex sed Lex (с).

Вказана Вами частина 3 ст.72 стосується як на мене лише голів районних і областних державних адміністрацій.
Я ще й другу частину зазначав.
 
Я ще й другу частину зазначав.

Я може чогось не розумію звичайно, але там і в другій частині ну зовсім про інше йдеться ніж я питаю.

2. Районна, обласна рада може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обґрунтовану відповідь.

Мене цікавить висловленне недовіри до сільского (селищного) голови сільскою(селищною) радою.
Яка процедура і які правові наслідки?
Чи цей пункт просто "пустий" з точки зору закону?

Ініціюйте внесення змін до закону.

Не маю таких повноважень.



Так, є ще стаття 79
Стаття 79. Дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови
...
2. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, а також у випадку, передбаченому Законом України "Про військово-цивільні адміністрації".

3. Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.


Але як на мене суто формально "припинення повноважень за рішенням ради" і "висловлення недовіри" не ідентичні терміни. Тож мені і цікаво що ж таке "висловлення недовіри"?
 
Останнє редагування:
Я ще й другу частину зазначав.
Так и вторая относится к главам администраций, а не к главам советов.
Еще и голоса толком не просчитали, а у вас уже "недоверие".
Маю таке право.
В чому проблема?
Проблема в ч.1 ст. 38 закону "Про статус депутатів місцевих рад". Не ранїше, як через рїк після виборів.
 
Проблема в ч.1 ст. 38 закону "Про статус депутатів місцевих рад". Не ранїше, як через рїк після виборів.

Питання не про депутатів.
І навіть не про можливі варіанти дострокового припинення повноважень сільского(селищного) голови які виписані в статті 79.
Питання в тому чи є власне "висловлення недовіри" сільскову(селищному) голові з боку відповідної ради яке прописано в виключних повноваженнях місцевих рад п.10 ст.26 одне й те ж саме що припинення повноважень через таємне голосування двома третинами голосів в п3.ст79? Чи все ж таки "висловлення недовіри" п.10ст.26 це щось інше ніж "припинення повноважень голови" яке виписане в п.16 повноважень місцевих рад ст.26?
 
Останнє редагування:
Назад
Зверху Знизу