Про любовь

Лазорівки відносяться до жвавих активних пташок, які на одному місці не сидять, люблять стрибати з гілки на гілку, при цьому звисаючи час від часу з гілки вниз головою. Ця синичка не дуже боїться людей, тому її часто можна побачити поруч з житловими будинками. За своєю природою лазорівка не дуже добре літає, проте з допомогою ніг пересувається досить швидко. Також цю пташку можна назвати цікавою, так як вона любить засунути свій дзьобик в будь-яку шпаринку і дірочку в дереві))

c_ohc=lCPax87qmSoAX-nGN3y&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg

c_ohc=4PAGj3CBEB0AX87svrW&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg

c_ohc=DX_G06SmtYIAX-b3uLe&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg
 
Підкоришників (пищуха) стало помітно багато - короткопалих та звичайних. Цю маленьку (меншу від горобця) пташку з сірувато- або рудувато-бурим з білими плямками верхом і блискучо-білим низом легко розпізнати в природі по характерній і своєрідній манері пересування по стовбурах дерев. Вона завжди лазить знизу вгору по спіралі навколо стовбура. Піднявшись на висоту кількох метрів, перелітає по похилій траєкторії на інше дерево, де починає від самої основи стовбура такий самий підйом.
Звуки — протяжний, тихий свист, наче писк: "тсіі...тсіі...". Весняна пісня самців досить мелодійна, кваплива, дзвінка трель на високих нотах: "сірр- ііцірі, ііцірі. уіт, тірррр, уіт..."

c_ohc=tT8_191n80YAX8Z0lgG&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg
WMQgDf8OE99FoVhXe5OaixqE0&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg
c_ohc=hi_Xq8YtBqgAX-SHCqw&_nc_ht=scontent.fiev22-2.jpg
c_ohc=efL7F6sE8qcAX-SOr4t&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg

c_ohc=X65DN1Px6HsAX83hdZ9&_nc_ht=scontent.fiev22-2.jpg
 
ще один белк)) Дуже швидкий хлопчик, на нього полювали дві бродячи собаки. Але він вхопив горішок і як ракета взметнувся на дерево 😄

FB_IMG_1706738956001.jpg
 
Торішня історія з зеленими папугами, які оселилися в Чернівцях (це "папуги крамера", інвазивний вид. Витримують холода до мінус 20 градусів морозу. Вони усеядні.)
Вирішила сьогодні поїхати зранку пофоткати папуг, мені вчора друг у ФБ нагадав за них. Знайшла їх одразу по їх галасу, хоча їх біля годівнички було не багато, нарахувала шість папуг. Два сидять високо на деревах і не наближаються, а чотире папуги весело хрумкають яблуками. Як мені розповів бердвотчер, що над папугами взяли шефство бабульки, які приходять зранку і щедро насипають в годівнички порізані яблука та грушки))
Я вже писала, що інвазивний вид птахів для нашої природу не є добре. вони витісняють наші звичні види птахів, а це як правило маленьки пташки. Но потішило, що хоч галки їх ганяють, бо в них немає тут природних ворогів. Дідусь мені розказав, що він живе біля парку в початку вулиці, і на верхушках дерев біля дома якось нарахував 26 папуг. Але це маленький парк, бо вони є в великому парку, в парку біля аеродрома, в скверах та вже по всьому місту розплодилися

c_ohc=Y-aGiMR8D2EAX9n-c3y&_nc_ht=scontent.fiev22-2.jpg


c_ohc=fT-bTh2bBZcAX_6SveF&_nc_ht=scontent.fiev22-2.jpg

c_ohc=jxuSBx1vTcsAX-jhPGC&_nc_ht=scontent.fiev22-1.jpg


c_ohc=XVqC8sbTMxEAX8Em16C&_nc_ht=scontent.fiev22-2.jpg


c_ohc=TJjJNj09idUAX8Jk6zE&_nc_ht=scontent.fiev22-2.jpg
 
О! Вони більш смиливі, ніж звичайні синиці..

Що цікаво.. Синиці, зазвичай, хватають насіння та відлітають кудись поблизу його клювати. Є декілька, самих смиливих, я вже навчився їх впізнавати, які починають клювати насіння прямо у годувальні. А от горобці - налітають, залазють у годувальню, та запихуються насінням соняшника цілком.
То є так. Більш смиливі - в мене десь є фото, де жінка годує лазаревок з руки. Смиливо підлітають та сідають на руку.
 
Та самі тупі та бридкі птахи, у нашой місцевості - це голуби.. Я їх, м'яко кажучи, не дуже полюбляю..

Що цікаво. Прилітають постійно лише чотири голуба. Регулярно вихватують пендюлів, бо в мене є "нелетальна" рогатка.. Але, вони на стільки тупі, що можуть вихватити по кумполу, пів-години відсіджуватись, а потім знов починають налітати.. А от кішкі чогось на них зовсім не звертають уваги..
Подхожу кормить кошек, кричу кис- кис, летят голуби.😅 Стою жду, чтобы киски поели, а то те лезут напролом. Приходится и им что- то кидать по- дальше.
 
Найменша пташка в Україні розміром з половину горобця. Можна сказати – українська колібрі.

Волове очко - (Troglodytes), єдиний вид роду у фауні України. Трапився вздовж лісового струмка у темному ярі. Шукає смачних комашок. Якщо дуже зимно, може їсти замерзлі ягоди та насіння деяких рослин.

1706871891334.png
 
03.02. 2024. Чернівці. Назву свою повзик отримав через звичку повзати по дереву, подібно дятлу.
В Україні вони частіше селяться в листяних, змішаних лісах, лісопарковій зоні, де багато короїдів, деревоточців, листоїдів.
Міцним дзьобом повзик може подрібнювати жолуді, хітинові покриви комах, утримуючи їх лапами, або вкладаючи в тріщинки кори. Повзик майже всеїдний. Влітку харчується комахами (навіть хапаючи їх у польоті), до осені ж, з появою насіння і ягід, охоче переходить на рослинний корм.

1706976175128.png


1706976189086.png


1706976200520.png
 
04.02.2024. Чернівці.
Існує кілька версій походження імені птиці. Згідно з однією з них, назва "сойка" стало похідним від слова "сяйво". Ймовірно, пташка здавна радувала красою і яскравістю свого оперення, тому і отримала таке ім’я.
Сойки здатні імітувати різні звуки, зокрема ті, що видаються іншими птахами, що живуть по сусідству. Звідси її друга назва – сойка пересмішниця.
Розвинений мозок сойок дозволяє їм відшукувати різні способи, які роблять життя птахів легше. Подібним прикладом є відвідування ними мурашників.
Птахи роблять це при розведенні в оперенні паразитів або в профілактичних цілях. Мурашина кислота, що випускається комахами для того, щоб прогнати птицю, вбиває небажані паразитуючі організми.
Ще однією ілюстрацією кмітливості птахів є їх звичай групуватися під гілками хвойних дерев в зимовий період, що допомагає зберігати тепло.

1707134556728.png


1707134575805.png


1707134588458.png


1707139961566.png
 
Останнє редагування:
Kaaterskill Falls, New York, USA

20240204_123849.jpg


20240204_122431.jpg


20240204_122811.jpg
 
Останнє редагування:
Красивая белочка с орешком сидит на ветке.
Очень хороший день был для фото. Цвета - радуют.

1707242753212.png
 
"Хто молодець? Я молодець! Кожен рік нове дупло до весни готую!"
Чернівці. Дятел звичайний, самець.

1707331379878.png
 
На Прикарпатті розмножилися зелені папуги.

Тепер папуга Крамера став звичайним міським птахом. Їх можна зустріти у місті та селах повсюдно. Вони всеїдні, тому легко знаходять собі їжу, плоди платанів, насіння дерев, фрукти та ягоди обносять у садах та фермерських угіддях, дачах та в районах приватного сектору.
Вони становлять також небезпеку для місцевих екосистем, порушуючи існуючий міжвидовий баланс і серйозний тиск на деякі місцеві види птахів. Папуги займають дупла, де звикли гніздитися інші птахи-старожили, особливо дятли. Навіть популяції кажанів від них дуже страждають, адже ці папуги їх також виселяють з будинків.

Слід зазначити, що папуги Крамера живуть колоніями чи великими групами. Орнітологи порівнюють цього птаха з колорадським жуком, який теж спочатку був екзотикою, а пізніше став основним ворогом полів картоплі та інших пасльонових рослин.
Папуг все частіше можна побачити в різних місцях Європи, де їх раніше не було.

У Лондоні папуги останніми роками почали представляти серйозну проблему для міста, завдаючи шкоди посадкам культурних плодових дерев. Більше того, папуги Крамера почали швидко витісняти споконвічні британські види птахів із їхніх екологічних ніш. Небезпека представляє також те, що папуги можуть розносити хвороби птахів.

Також пишуть, що вони з'явилися у Білорусі в одному із районів Бреста.

1707391113828.png


1707391160156.png


1707391189455.png
 
Дивовижна пташка в Чернівцях - самець Плиска гірська (Motacilla cinerea), пари немає. Спостерігаю близько з місяць, тримається постійно одного місця біля невеликого струмка. Рідкісний птах на Буковині. Чекаю, що на весні таки знайде собі пару, верніше його знайде самочка))

1707391354103.png


1707391384178.png


1707391398806.png
 
А вот такое живет возле озера. Не знаю точно - это нутрия или ондатра.

1707399552625.png


1707399583528.png
 
Назад
Зверху Знизу