Вспышки на горизонте

В народе это явление называют зарницы,но не путайте с пионерскими.
 
это всё хуйня. а вот лет 5 назад как молнии зимой были ночью, было реально жутко.:D
 
О млять. Вы природные явления в школе учили? Создайте тему: что это мокрое с неба капает? Зимой какая-то хрень белая сыпет. Что то там засверкало и бабахнуло?
 
Тоже видел, на юго-востоке. Вроде обычные зарницы, далеко где-то сильная гроза
 
От жеж москальня))) Горобина ніч це називається. :D

Ну может где-то там на юго-востоке она и была воробьиная, а у нас в Харькове - обычная, спокойная, ни капли не упало. Но зарницы было видно
 
О млять. Вы природные явления в школе учили? Создайте тему: что это мокрое с неба капает? Зимой какая-то хрень белая сыпет. Что то там засверкало и бабахнуло?

От млять барье! Трудно объяснить..? Я тоже млять не знаю , что это зарницы называется. Было общее представление, что это гроза через кучевые облака так просматривается. А том, что есть терминология на этот счет, только в теме обнаружилось.


Остроумно и главное свежо и ново.
 
От млять барье! Трудно объяснить..? Я тоже млять не знаю , что это зарницы называется. Было общее представление, что это гроза через кучевые облака так просматривается. А том, что есть терминология на этот счет, только в теме обнаружилось.

Это пуканы ... Не напрягайтесь - уже все проанализировали и разжевали ;)
 
Ну может где-то там на юго-востоке она и была воробьиная, а у нас в Харькове - обычная, спокойная, ни капли не упало. Но зарницы было видно

горобина не отслова горобець- воробей
"Горобина ніч, горовина ніч — народна назва сильної і тривалої нічної грози; походить від імені східнослов’янського бога Горовина, який уособлював грім і блискавку".
 
подтверждаю, вспышки были со стороны востока. скорее всего, молнии... далеко-далеко
 
Есть еще версии: . Горобці тут ні при чому, "при чому" горобина у її російській формі "рябина". Слово "рябий", крім свого основного, мало колись і значеня "неспокійний", "буряний", "штормовий" - приводилася довга низка відповідних синонімів із германських мов.

А есть версии что все таки воробьи были "при делах" : Коли "рябина" перетворилася на "горобину", то відповідно змінився і прикметник, а потім він вже зворотним ходом під українським впливом перетворився і у російській мові, де теж є вираз "воробьиная ночь".

А дальше про воробьев вообще интересно :
Коли безперервно чути розкоти грому, блищать блискавки, від чого перелякані птахи метушаться, галасують. У таку ніч від жаху реве худоба, страшно стає і людині. Повір'я про «горобині ночі» йде від давнього сказання про птахів як міфічних супутників грози та вихору. Горобцю, якого здавна пов'язували з демонічними силами, надавалася особлива роль. За християнськими переказами, підступність цього птаха виявилася у тому, що він вказав місце, де знаходився Христос, а ластівки, навпаки, відводили ворогів від цього місця. Мабуть, тому і кажуть, що у «горобині ночі» чорт міряє горобців: частину з них відпускає на волю, а другу — страчує. Помічали, що ніби після таких ночей горобців дійсно стає менше.

О как!

Как говорится гугл в помощь.
 
у одного пукан рвет второй поджигает
 
Еще немного:
Стає страшно і людині, а тому запалюють страсні свічки.

У деяких місцевостях вважали, що існує три такі ночі:
перша — коли цвіте горобина,
друга — коли починають цвісти ягоди,
третя — коли ці ягоди зовсім достигають.

Фразеологізм «горобина ніч» іноді вживають у значенні:
несподівані події, які можуть привести до непередбачуваних результатів; бурхливе з’ясування стосунків.

у одного пукан рвет второй поджигает

Супер!!
 
Назад
Зверху Знизу