Замки України

Домінікана, велике спасибі тобі за разповіді про замки з ваших країв, треба зіьратися і обов'язково все це подивитися власними очима. :)
 
Камянець Подільський

ea0jjj.jpg


ce0bfd.jpg


hdbe4j.jpg
 
Камянець Подільський. Фото з телефону.

4gjjcb.jpg
 
Доброе утро. :)

Вот интересную статейку нашел, не совсем по теме, но все же.

7 необычных храмов в Украине
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Доброе утро.
Про 7 храмов интересно, спасибо)

Видела два из них.
Пробегала мимо этого (без захода в помещение)

Готический храм в городе Хуст был возведен тринадцатом веке. В пятнадцатом веке культовое сооружение перестроили и окружили его оборонительной стеной.
В 1524 году жители села приняли протестантскую веру, таким образом, костел стал реформаторским. Комплекс костела формируют башни-колокольни с массивными вертикальными конструкциями. В интерьере храма выделяется стрельчатая арка и вытянутые, характерные для готики окна.
Стены костела украшает фреска с изображением венгерских канонизированных королей.

bhdb7f.jpg


и побывала в этом ( для экскурсий храм открывают)
крутой! интересный!

Храм Св. Николая у Выжнянах построен в 1400 году.
Храм восстанавливался и обновлялся в 1651 и 1750 годах. Сегодня архитектурный стиль этого сооружения представляет собой сочетание архитектурных форм 15-17 столетий. Памятник относится к произведениям галицкой архитектурной школы.
В настоящее время храм закрыт, хотя доступ к нему получить возможно, взяв в медпункте села ключ от храма. Здание нуждается в реставрации
.

cg6cdh.jpg


a2dcch.jpg


f1hege.jpg


jb1hcf.jpg


В Выжняны надо ехать с экскурсией, т.к. иначе на них весь день уйдет, это село во Львовской области, большие трассы или жд через него не проходят.

А в Хуст можно и самому, проще простого: Харьков-Львов, вечером со Львова уехать электричкой Львов-Солотвино до Хуста. Это обычный поезд плацкартный, просто называется скоростной электричкой.
Прибывает в Хуст в 7 утра. Если ничего не поменялось, конечно.
Шикарный город с кучей памятников.:любов:
 
Доброе утро.
Про 7 храмов интересно, спасибо)
Доброе. :)

Спасибо за фото и советы как и куда добраться. :квіточка:

И я свои 5 копеек добавлю
Петропавловский костел в Каменце-Подольском
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Мои фото

fj0fcf.jpg


22405684_902508983244842_747892037017697252_n.jpg


2hegga.jpg
 
Несколько фоток замка Радзивиллов в Олыке (Волынская обл). В котором нынче дурка.
Кстати, последний хозяин замка, из рода Радзивиллов, был вынужден выехать в 1930-х годах. А вот куда он поехал, в Сибирь или на родину историческую - не помню.
Парадный вход..и вид из него через двор (последнее фото).

aedbb5.jpg


hddh3b.jpg


abd3ge.jpg


cbc9bb.jpg


j4acab.jpg


8heaag.jpg


Дали буде...:кручусь:
 

Моє улюблене тематичне місце на Харківщині - палац Шидловських у селі Старий Мерчик.
eh1caj.jpg

Тільки вікна наразі повинні бути закладені цеглою.
Ось так (це вже моє фото)

he4agd.jpg


fadj0c.jpg


через цей підвал заходили в будинок

gfh1da.jpg


ghaeh5.jpg


2dcbje.jpg


ось така краса була під дурними шпалерами

ajehd9.jpg


Поруч гарна церква

fj4fff.jpg
 
Несколько фоток замка Радзивиллов в Олыке (Волынская обл). В котором нынче дурка.
Кстати, последний хозяин замка, из рода Радзивиллов, был вынужден выехать в 1930-х годах. А вот куда он поехал, в Сибирь или на родину историческую - не помню.
Парадный вход..и вид из него через двор (последнее фото).


Дали буде...:кручусь:


Радзівіли жили ще на рівненщині. Там і місто є таке - Радивилів.
Один з них побудував в рівному костел. Запросив видатного італійського архітектора.

Гаццкі совєти зробили з того костела органний зал. Позносили бокові вежі....
Коли відзначали сторіччя того архітектора, приїхали італійці в Рівне, а там... спроуда зіпсована...:рл:

Так от - в тому костелі Радзивіл і був похований. Лежав в підвалі муміфікований.
Коли совєти грабували костел, останки викинули. В нього руки по лікоть в золоті були . Все розграбували, дерев"яні статуї попалили...
 
Про Олыку продолжу позднее, с рассказом.
Сегодня же - пара кратких фотоотчетов
Много неба и простора - фотки с Высокого замка во Львове.

9hfeae.jpg


caegd0.jpg


ea2faj.jpg


cadb9b.jpg


dbjg9j.jpg


bejcd7.jpg


:любов:
 
Гаццкі совєти зробили з того костела органний зал. Позносили бокові вежі....
Коли відзначали сторіччя того архітектора, приїхали італійці в Рівне, а там... спроуда зіпсована...

А у нас у місті совєти влаштували органний зал в дзвіниці Успєнського собору.
Дзвіниця ця красива і відома, друга по висоті в Україні (після дзвіниці у Києво-Печерській лаврі).
Так от, в 1990 храм повернувся у власність церкви, але орган залишався на своєму місті до цього року. Наразі орган переїхав до філармонії, а у дзвіниці, напевне, розвішають ікони і вуаля... Я любила туди ходити на концерти. Там було так по-домашньому. Як в католицькому костелі, зайшов собі, сидиш, відпочиваєш. Ще й музичка грає.
 
Знайшла книгу про Радзивилів

"У літописі Великого князівства Литовського, Королівства Польського та Речі Посполитої (союзної Польсько-Литовської держави) є чимало знакових постатей, які ввійшли в аннали світової історії. Королі, видатні полководці, вчені й майстри мистецтв… Багатьом відомі імена польського короля Казимира III Великого, Великого князя Литовського і короля Польщі Ягайла, короля Речі Посполитої Станіслава Августа Понятовського, Великих князів Литовських Гедиміна і Вітовта, некоронованого короля Волині — князя Василя-Костянтина Острозького, королів-полководців Стефана Баторія і Яна III Собєського, вченого Ніколая Коперніка, першодрукарів Франциска Скорини, Івана Федорова (Федоровича) та багатьох інших.

Дещо осібно стоїть литовська за походженням магнатська родина Радзивілів, численні представники якої були від часів Середньовіччя до Новітніх часів áкторами на шахівниці Старого Світу. Радзивіли — одна з найвпливовіших і наймогутніших, дуже численних і розгалужених магнатських родин не тільки Великого князівства Литовського (ВКЛ), а й Речі Посполитої. Вони сконцентрували у своїх руках як чималі владні прерогативи, обіймаючи найвищі державні посади, так і величезні за обсягом багатства, палаци, замки на литовських, українських, польських, білоруських і навіть німецьких землях.

Один із найвідоміших представників роду Миколай Радзивіл Чорний стояв біля витоків ухвалення Литовського статуту 1566 р. (кодексу середньовічного права у ВКЛ, який називали Волинським). Він називав Велике князівство Литовське Respublica bene ordinata, що означає "добре впорядкована держава"). Ще раніше, у 1550—1551 рр., польською королевою, дружиною останнього Ягеллона, Сигізмунда II Августа, була Барбара Радзивіл, як вважають багато істориків, отруєна королевою-матір'ю Боною Сфорцою. Трагічна історія кохання молодої литовської красуні і польського короля не одне століття надихала поетів, драматургів, художників… Радзивіли залишили чималий слід у Пруссії, Франції, Російській імперії, були учасниками Наполеонівських війн на боці Франції, Польських повстань XIX ст. на території імперії Романових. Цікаво, що Президентський палац у Варшаві — це колишній палац Радзивілів.

Велике князівство Литовське, а згодом і Річ Посполита були найбільшими за територією та населенням державами в усій Європі протягом XVI—XVIII ст. Вони справді стали спільною вітчизною для поляків, литовців, українців та білорусів.

Тривала присутність знаного литовського роду на українських землях, залишила помітний слід у вітчизняній історії. Головним осередком українських Радзивілів, їхнім родинним гніздом стала Олика на Волині, з чарівним замком і, на жаль, безслідно втраченою мережею парків. Ще 1554 р. князь Миколай Чорний, маршал, канцлер Великого князівства Литовського, завершив будівництво Олицького замку — важливої оборонної резиденції в умовах постійних набігів кримських татар. Поступово, протягом XVI—XVIII ст. олицька, а згодом несвізька (сучасна Білорусь) гілки Радзивілів стають чи не найпотужнішою магнатською родиною на українських землях — завдяки шлюбам із представниками роду Собєських, Вишневецьких (із цих українських за походженням родин, до речі, походили два польські королі), Тишкевичів. Олика, Жовква, Бердичів, Білий Камінь, Білокриниця, Старокостянтинів, Радивилів, Чарторийськ і ще декілька міст і містечок сучасної України тією чи іншою мірою пов'язані з історією роду Радзивілів.

Наприкінці минулого року завдяки старанням київського видавництва "Балтія-Друк" побачила світ книжка-альбом "Князі Радзивіли", присвячена славному литовському роду. Погляд на рід Радзивілів із Вільнюса, Дубінків, Олики, Несвіжа, Мира представляють відомі історики: українець — доктор історичних наук Володимир Александрович (книга перша — "Радзивіли в Україні"), білоруска — кандидат історичних наук Ольга Баженова (книга друга — "Радзивіли в Білорусі"), литовка — доктор історичних наук Раймонда Рагаускене (книга третя — "Радзивіли у Литві"). Координатори проекту — литовські дослідники — доктор історичних наук, професор Альфредас Бумблаускас (передмова, інтерв'ю з нашими сучасниками, нащадками великого роду Матеєм і Миколаєм Радзивілами) і доктор історичних наук Генуте Кіркене (розділ "Радзивіли у сучасній історії. Спадок Радзивілів у XIX—XX ст.") провели величезну за обсягом роботу. Понад 500 чудових ілюстрацій, фотографій, гравюр, літографій, архівних документів, малюнків, картин, старовинних мап дають змогу доторкнутися до витоків, відкривають нові, невідомі раніше паралелі.

"…Нема більш значущої родини, чия ідея та спадщина так об'єднували б народи забутого ВКЛ — Україну, Білорусь, Литву, так і Польщу. Без Радзивілів немає історії ВКЛ, без них була б інша історія всього регіону УБЛ (вислів видатного польського публіциста та видавця Єжи Гедройця для визначення цього східноєвропейського регіону — Україна, Білорусь, Литва)", — пише Альфредас Бумблаускас у передмові до цієї дуже цікавої книжки."

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Хочу ту книжку. Але ж, коштує, мабуть, як самольот
 
608 грн і "Нет в наличии"

Хочеться саме купити, бо там багато фоток...
 
Назад
Зверху Знизу