солнечная панель.

Поки перспективи Харкова туманні, вирішив в серйозну систему не вкладатися. Купив, поки що, зарядну станцію Альтек 600 і сонячну панель на 120Вт, як радить виробник. Але.... Сонячна панель видасть номінальну потужність лише опівдні в прохолодний літній день ( і то, чи видасть). То ж може, варто, все ж таки взяти панель більшої потужності, що за несприятливих умов видаватиме якусь частину свого номіналу і вкладатиметься в дозволені 120Вт? Але, якщо раптом, в сонячний зимовий день потужність такої панелі перевищить 120Вт? Наскільки це шкідливо для зарядної станції?
Питання цікаве. Давай разом його розглянемо. Панель видає ЕДС, тобто, напругу. І може видати певну потужність, якщо її хтось з'їсть... А якщо ні - то буде в холосту маслати. ТОбто, при виборі панелі я би дивився на напругу ХХ. А струм - то вже вторично. Та ж станція може від аккумулятора авто заряджатися? А аккум здатен видати дуже великий струм. Тож, яка принципова різниця між аккумом та СП? лише в тому, що панель дуже обмежена по струму виходить, у порівнянні аккумом
 
Питання цікаве. Давай разом його розглянемо. Панель видає ЕДС, тобто, напругу. І може видати певну потужність, якщо її хтось з'їсть... А якщо ні - то буде в холосту маслати. ТОбто, при виборі панелі я би дивився на напругу ХХ. А струм - то вже вторично. Та ж станція може від аккумулятора авто заряджатися? А аккум здатен видати дуже великий струм. Тож, яка принципова різниця між аккумом та СП? лише в тому, що панель дуже обмежена по струму виходить, у порівнянні аккумом
Може від акумулятора авто, може і від мережі, але для кожного виду зарядки є свої входи. Для панелі вхід solar input має вбудований mppt-контролер.
 
Може від акумулятора авто, може і від мережі, але для кожного виду зарядки є свої входи. Для панелі вхід solar input має вбудований mppt-контролер.
А можна для мене показати, куди втикається зарядка від аккума, а куди від сонячної панелі? На картинці станції?

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

Тут, здається, порт один і той же вказаний
 
Останнє редагування:
Можливо. Я її вживу не бачив. Я в полях. А дома дружина, я лише замовив, вона отримала.
 
Наскільки це шкідливо для зарядної станції?
Більше ніж їй треба, зарядна станція не візьме.
Але, якщо раптом, в сонячний зимовий день потужність такої панелі перевищить 120Вт?
Єдиний варіант, коли панель видасть в нашій широті більше номіналу - це коли на небі сонячно і є хмари, які відбивають світло назад на землю + ідеальна орієнтація панелі. Тут я бачив, як 10-річні 8х275 Вт видавали 2.5 кВт. Але це дуже рідкісні умови. І знов-таки, треба, щоб МППТ контролер заряду це всмоктав.
Взимку на панелі росте напруга - і тут треба бути обережним, якщо їх декілька з'єднані послідовно. Я бачив 150+ В, коли влітку панелі дають 130. Максимальна напруга МППТ - це реально максимальна напруга, яку ніколи не можна перевищувати. Деякі мають захист, а інші можуть йобнути.
То ж може, варто, все ж таки взяти панель більшої потужності, що за несприятливих умов видаватиме якусь частину свого номіналу і вкладатиметься в дозволені 120Вт?
Варто було як раз пошукати вживану полікристалічну панель на 275+ Вт. Їх зараз можна знайти дешевше 3000 грн.
 
Більше ніж їй треба, зарядна станція не візьме.

Єдиний варіант, коли панель видасть в нашій широті більше номіналу - це коли на небі сонячно і є хмари, які відбивають світло назад на землю + ідеальна орієнтація панелі. Тут я бачив, як 10-річні 8х275 Вт видавали 2.5 кВт. Але це дуже рідкісні умови. І знов-таки, треба, щоб МППТ контролер заряду це всмоктав.

Варто було як раз пошукати вживану полікристалічну панель на 275+ Вт. Їх зараз можна знайти дешевше 3000 грн.
Мова не йде про "більше номіналу", мова йде про те, щоб застосувати панель більшого номіналу ніж передбачено інструкцією. І що буде, якщо вона видасть, хоч і менше свого номіналу, та все ж більше ніж передбачено інструкцією.
Брав у товариша, офіційного дилера, по " вхідній" ціні. Ціни дуже приємні. Лише доставка з Чернівців.
 
Що таке більшого номіналу? Панель має параметри: напругу їх та струм. Тож, брати. На більшу напругу - не треба. На більший струм - можна. Як я розумію, тобі потрібна панель 18В. Вона під навантаженням дасть 12 В. И не перевищить 24В навіть при самих невдалих розкладах. Хоча, станція розрахована на 24 вольти, номінал, тож, 28,4 в для неї допустимі. Але, все ж таки, я ь панель більше 18 в не ставив
 
мова йде про те, щоб застосувати панель більшого номіналу ніж передбачено інструкцією.
Сучасна зарядна станція, з вбудованим БЖ і захистом від перевантаження і шо важливо без блютузів та вайфаїв (екофлоу наприклад чомусь постійно просить геолокацію в додатку). Головне щоб робоча напруга панелі була до 30 вольт, які станція може брати. Ось що пишуть про таку ж ситуацію (аналогічна зарядна станція з входом 12-30вольт до 100 ватт буде працювати з сонячною панеллю 24 вольта 200ватт, але не буде з панеллю 400 вт у якої вища напруга 48вольт):
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Назад
Зверху Знизу